2019 Shrine Bowl roster released

The rosters for the 2019 Kansas Shrine Bowl have been released. The all-star, now headed into its 46th game, will be played in a new location – Dodge City.

Here are this year’s teams.

WEST

PLAYERS

Daniel Becker, Conway Springs
Koy Brack, Great Bend
Carter Bruna, Hanover
Jake Burke, Chaparral
Ian Carpenter, Andover Central
Josh Carter, Wichita Northwest
Clay Cundiff, Bishop Carroll
Evan Darville, Dodge City
Nick Davenport, Ell-Saline
Mason Fairchild, Andale
Seth Falley, Campus
Kam’Ron Gonzalez, Goddard
Caleb Grill, Maize
Stuart Habbart, Eisenhower
Wyatt Hayes, Scott City
David Hernandez, Manhattan
Austin Hobelmann, Smith Center
Gabe Hoover, McPherson
Hunter Igo, Derby
Hunter Jones, Nickerson
Ryan Junkermeier, Plainville
Isaac Keener, Derby
Thomas Kucera, Wichita North
Tristan Kulp, Riley County
Dylan Marks, Southeast of Saline
Isaac Mitchell, Salina South
Zion Parks, Wichita West
Taylon Peters, Salina Central
Parker Roth, Hesston
Jordan Schippers, Colby
Trey Sides, Phillipsburg
Travis Theis, Pratt
Scott Valentas, Kapaun Mt. Carmel
Ethan Wampler, Smoky Valley
De’Andre Washington,Wellington
Lane Whisennand, Elkhart

Coaches

Tyson Bauerle, Head Coach, Hesston
Dave Foster, Dodge City
Gary Guzman, Maize
Tom Beason, Goddard
Jamie Cruce, Pratt
Steve Wagner, Riley County
Chris Hattabaugh, Elkhart

EAST

Players

Jacqez Barksdale, Topeka
Matt Baumgartner, Nemaha Central
Cooper Beebe, KC Piper
Victor Berumen, De Soto
Cameron Burt, Blue Valley North
Matt Campbell, Fort Scott
Javier Derritt, St. Thomas Aquinas
Dylan Downing, Bishop Miege
Andrew Dumas, Olathe Northwest
Jace Friesen, Basehor-Linwood
Keenan Garber, Lawrence Free State
Dagen Goodner, Humboldt
Ben Hanson, Mill Valley
Caleb Hentzen, Labette County
Daniel Hernandez, Topeka-Hayden
Blaine Hinrichs, Olpe
Jack Hungerford, Blue Valley Northwest
Brendan Ishimura, Frontenac
Luke Jennings, Gardner-Edgerton
Dalton Kellum, Perry-Lecompton
Myles Livingston, Emporia
Joe Michalski, St. Thomas Aquinas
Austin Moore, Louisburg
Kyle Murphy, Blue Valley Southwest
Sam Payne, St. James Academy
Nasjon Porter, Bonner Springs
Jack Roberts, Shawnee Mission South
Daymonn Sanchez, Olathe North
JC Shelton, Galena
Dante Smith-Posey, Shawnee Mission West
Keller Snesrud, Burlingame
PJ Spencer, Shawnee Mission East
Elliott Strahm, Sabetha
Derek VanDorn, Centralia
Dylan White, Pittsburg
Jordan White, Washburn Rural

Coaches

Walt Alexander, Head Coach, Topeka
Steve Buhler, Washburn Rural
T.J. O’Neill, Olathe West
Robert Ebenstein, Louisburg
Beau Sarwinshki, Galena
Logan Wyrick, Humboldt
Caleb Wick, Jackson Heights

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *